A Generális Atya látogatása

A Piarista Rend generálisa, Pedro Aguado atya 2019. október 11-től 30-ig kánoni vizitációt tart a piarista rend magyar és romániai tartományában, hogy megismerje a piarista szerzetesközösségek, iskolák jelenlegi életét és szolgálatát. Útjára elkísérte Miguel Giráldez atya, az európai ügyekért felelős generálisi asszisztens.

 

A Generális Atya iskolánkban is járt. A 10.b osztállyal, majd a DÖK-kel is találkozott. Kérdezhettünk a generális atyától, aki a fiatalokkal való törődés hiteles alakjaként közvetlenül beszélt hozzánk, ebből végül egy tartalmas beszélgetést kialakítva. Arra buzdított minket, hogy lehetőségeinkhez mérten tegyünk meg mindent másokért, különösképpen a szegények iránt. "Higgyetek magatokban, valódi célokkal!"

Pedro Aguado generális atya vizitációjának második napját töltötte Budapesten. Találkozott iskolánk valamennyi nevelői közösségével: a tantestülettel, a Kalazancius Mozgalom és cserkész csoportvezetőkkel is. Köszönjük neki biztató szavait!

 

A közelgő Pedagógiai napokra ezt az üzenetet adta a Magyar Rendtartománynak a világ piaristáinak legfőbb előljárója.

 

 

 

Részletek
Közzétéve: 2020.06.18.

Naptár
Aktuális | Kovetkező események

Design: Unicial Program: Florka