Diákunk a Nemzetközi Ifjúsági Fizikaverseny magyar csapatában

Szingapúr után Magyarország rendezhette meg az International Youth Physics Tournamentet. A versenyen ifjú fizikusok képviselik hazájukat, akik csapatokban mérkőznek meg egymással fizikai problémákat boncolgatva. Hosszú kiválasztási folyamat eredményeképpen Magyarországot diákunk, Sinóros-Szabó Zsombor (2025.b) négy csapattársával képviselhette.

 
 
A verseny hete nem csak küzdelemmel telt: a nagy melegben volt idő egy visegrádi kirándulásra és egymás megismerésére is. A torna hatodik versenynapján a magyar csapat utoljára állt ki a zsűri elé, hogy egy intenzív "physics fight"-ban mérje össze erejét két másik ország diákjaival, a verseny egyik legerőseb csoportjában.
A magyar diákok remekül szerepeltek a küzdelemben, végül pedig összesítésben 10. helyen végeztek a 38 nemzetközi csapat közül.
 
A döntő és a díjátadó itt tekinthető meg: 

 
 
Gratulálunk csodás eredményeiknek, de talán még inkább azokhoz a megszámlálhatatlan órákhoz, amit a feladatok kidolgozásába, a verseny sajátos rendszerének megismerésére és elsajátítására fordítottak. 
 
Részletek és további információk a versenyről a verseny nemzetközi honlapján és az idei budapesti torna honlapján. Képgaléria a cikk alatt található. 
 
Képek: Hungarian Youth Physics Tournament, IYPT szervezők 

 

 

Aktuális hírek

Események

november
16
vasárnap

Diákmise 11-12. évf. (11.a)

22
szombat

Nyílt Nap és Pályaorientációs nap

28
péntek

Patrocínium (ministrál, olvas: 11.a; zászlóviv?: 12.b)

30
vasárnap

Advent 1. vasárnapja

december
01
hétfő

B?nbánati liturgiák kezd?dnek

Minden jog fenntartva © 2025

Design by alphapro.hu · coded by LaraSoft

Adatkezelési tájékoztató Impresszum